top of page
1N Reklam Ajansı Logo

Instagram Reklam Yönetimi

Dünya çapında 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Instagram öyle bir konuma geldi ki, davranışlarımızdan aktivitelerimize ve eğlencemize kadar her şeyi kriterlerine göre yapmaya başladık. Payını al. Toplu taşıma araçlarını beklerken veya seyahat ederken, iş yerinde mola verirken veya akşam eğlenirken yaptığınız ilk 3 şeyden biri Instagram'ı ziyaret etmek.

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, Türkiye'de en çok kullanılan ikinci sosyal medya platformudur. (Birincisi tahmin edebileceğiniz gibi YouTube) Instagram'ın dünyadaki konumu şu anda üçüncü. 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan ve bu tarihten sonra çok daha işlevsel ve popüler hale gelen Instagram, bugün Türkiye'de 38 milyon kullanıcısıyla dev bir pazar yeridir.

Instagram Reklam Yöneticisi Girişi

1N Reklam Ajansı Meta Partner

Reklam Yöneticisi; Facebook, Instagram, Messenger veya Audience Network'te reklam vermek için başlangıç noktanız. Bu araç; Reklam oluşturmak, reklamların yayınlanma zamanını ve yerini yönetmek ve kampanyaların performansını izlemek için hepsi bir arada bir çözüm sunar.

1N Facebook reklam ekibi, reklamları hedeflerinize göre planlayıp hedefleyerek yanınızda olacak. Facebook'ta bilinirliğinizi artırmak ve hedef kitlenizi en uygun maliyetle bulmak için uzmanlarımızı arayın. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

1N Reklam Ajansı Instagram Reklam Yönetimi
1N Reklam Ajansı Instagram Reklam Yönetimi

1N Profesyonel Instagram Reklam Yöneticisi

1N reklam ekibi, sizin hedeflerinize göre bir reklam planlaması ve hedeflemesi yaparak, yanınızda olacaktır. Instagram üzerinde bilinirliğinizi arttırmak ve hedef kitlenizi en uygun maliyetlerle bulmak için uzmanlarımızı arayınız. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

Instagram Sıkça Sorulan Sorular

Instagram reklamlarını nasıl verebilirim?

Instagram Reklamlarını Facebook ve Instagram  üzerinden oluşturuyoruz. Profesyonel olarak başlamak için, Facebook’un reklam yöneticisi bölümüne gidin ve  “oluştur ” seçeneğine tıklayın. Tabi bir Business hesabınızın olması gerekiyor.Yapmanız gereken ilk şey, reklam verme amacınızı seçmektir. Reklam verme amacı, potansiyel müşterileriniz reklamınızı gördüğünde yapmasını istediğiniz eylemdir. Ya da Sadece marka bilinirliğinin arttırılmasını mı istiyorsunuz ? O zaman marka bilinirliği seçeneğini seçmelisiniz. Satış mı yapmak istiyorsunuz ? o zaman dönüşüm reklamları arasından bir seçenek seçmelisiniz. Müşterilerinizin form mu doldurmasını istiyorsunuz ?   Yanında bir huni amblemi olan potansiyel müşteri bulma yani form reklamlarını seçmelisiniz. Tam olarak hangi eylemleri yapmak istediğinizi düşünün ve bu hedefi reklam oluştururken seçin.

Daha detaylı bilgi edinmek için; İnstagram Reklamları isimli sayfamıza bir göz atın.

Instagram reklam fiyatları nedir?

Instagram reklam fiyatları talepleriniz ve rekabetinize göre değişiklik gösterir. Bu sizin ne kadar rekabete gireceğiniz ve ne kadar kişiye gösterim yapacağınıza bağlı olarak değişir. İnstagramda reklam verirken belirleyeceğiniz tarihler yine bu fiyatı değiştirir. Yada süresiz yayınlamak gibi. 

Mesela bir reklam oluşturup günlük 50 tl bütçe vererek ve süresiz yayınla diyerek reklamınızı oluşturdunuz. Bu reklam 50 tl günlük olarak her gün yayınlanacaksa aylık sizin reklam bütçeniz 1550 TL olur. Bunu aylık değilde sadece hafta sonları yayınlamak haftalık 100 TL harcamanızı sağlar. Tabi bunun yanı sıra verdiğiniz rakam karşılığında gösterim sayınızda düşü yada artış olabilir. 

Google ads’de olduğu gibi Sosyal medya reklamlarında da gösterim başına ücret ve rekabet vardır. Doğru kitleyi seçmediğiniz taktirde belirlediğiniz rakamı harcarsınız fakat sitenize tıklama yada telefonunuza arama alamazsınız. Buda sizi zarar ettir.

Eğer instagram’da reklam vermek istiyor ve reklam konusunda tecrübesizseniz kendi başınıza vermemenizi bir uzman ile çalışmanızı tavsiye ederim. 

Instagram reklamları etkili mi?

Bu soruyu yanıtlamadan önce Facebook’un kullanım oranlarına dair kısa bir bilgi verelim. Facebook, son rapora göre toplamda aylık 2,13 milyar kullanıcıya sahip. 7,6 milyar olan dünya nüfusu göz önünde bulundurulduğunda her 3-4 kişiden birinin aktif olarak Facebook kullandığını söyleyebiliriz. Üstelik Facebook’ta hemen hemen her kesimden kullanıcı bulunuyor. Her yaştan, cinsiyetten ve meslekten kullanıcının yer aldığı Facebook’ta bu kadar çok kullanıcının olması da markaları bu kanaldan reklam yayınlamaya yönlendirdi.

Öncelikle yeni kurulan bir markanız varsa veya Facebook’ta yeni bir sayfa açtıysanız reklam çalışması oluşturmalısınız. Çünkü Facebook’un algoritması değişti. Yeni algoritmaya göre Haber Kaynağı’nda yani ana sayfada kişisel Facebook hesaplarının paylaşımları yer alacak. Bu sebeple markaların işletme sayfalarında gönderi paylaşmaları yeterli değil. Kendilerini ön plana çıkarabilmek, kullanıcıların görmesini sağlamak için reklam yayınlamak şart. Üstelik yeni kurulan bir Facebook hesabı için sayfa beğeni reklamı açılmalıdır. Mevcut takipçisi olmayan veya az olan işletme sayfalarının etkili olabilmesi de oldukça zor.

bottom of page