top of page

2023 Yılının En İyi 6 VPN'i %100 Güvenli

Güncelleme tarihi: 8 Şub 2023

VPN Nedir?

VPN, sanal özel ağ anlamına gelir ve internet üzerinden veri göndermeyi ve almayı güvenli hale getirmeyi amaçlar. Kullanıcılar, VPN bağlantısı kullanarak internete bağlandıklarında, verilerinin şifrelenerek gönderildiği ve ağ trafiğinin yerel ağ tarafından görülemediği bir sanal ağ ortamı oluşur. Bu sayede, internette güvenli bir şekilde çalışma ve veri paylaşma imkanı sunar.


VPN Nasıl Çalışır?


VPN, kullanıcıların internet üzerinden bağlanmasını sağlar ve verilerin şifrelenerek gönderilmesini garantiler. VPN sunucusu, internet üzerinden alınan verileri şifreler ve ağ trafiğini yerel ağ tarafından görülmez hale getirir. Kullanıcılar, VPN bağlantısı kullanarak güvenli bir şekilde internete bağlanabilir ve verilerini güvenli bir şekilde paylaşabilir.


VPN kullanım amaçları

 1. Gizlilik: VPN, kullanıcıların internet tarama ve veri paylaşma faaliyetlerinin gizli kalmasını sağlar.

 2. Erişim: VPN, internete erişimi kısıtlanmış olan bölgelerdeki kullanıcıların internete erişmelerini sağlar.

 3. Güvenlik: VPN, kullanıcıların verilerinin şifrelenmesi sayesinde internette güvenli bir şekilde veri paylaşmasını sağlar.

 4. İşletmeler için: İşletmeler, VPN kullanarak çalışanlarının şirket verilerine güvenli bir şekilde erişmelerini sağlar ve şirket ağını korurlar.


VPN kullanımının dezavantajları

 1. Performans: VPN bağlantısı kullanıldığında, internet hızı yavaşlar.

 2. Maliyet: VPN hizmetleri ücretli olabilir ve işletmeler için yüksek maliyetlere neden olabilir.

 3. Güvenilirlik: VPN sunucuları, zaman zaman kullanılamaz veya bağlantı sorunları yaşanabilir.


2023 yılının en iyi VPN’leriHotspot Shield


Hotspot Shield‘in ücretsiz planı, yalnızca bir cihaz ile bağlamanıza izin verir, ABD’de bulunan bir sunucuya erişim sağlar ve günlük 500 MB kullanım sağlayabilirsiniz. Bu veri hakkı ilk etapta çok fazla gibi görünmese de, Hotspot Shield size piyasadaki çoğu ücretsiz VPN’den daha fazla, aylık 15 GB’lık veri sağlar. Bununla birlikte, kullanılmayan verilerin ertesi güne devredilmemesi gerçekten hoşuma gitmiyor.


Ayrıca Hotspot Shield’ın internet hızını sadece 2 Mb/sn düzeyinde sunmasını sevmiyorum. Bu listedeki en yavaş VPN’lerden biriydi. Ancak testlerimde sitelerin yüklenmesi 2-3 saniye sürdü ve YouTube’da videoları herhangi bir arabelleğe alma olmadan standart tanımlı olarak izleyebildim. (Ancak günlük videoları yalnızca yaklaşık 30 dakika izlemeye yetecek kadar veri sınırınızın olduğunu unutmayın).

Proton VPN


2023’de tamamen ücretsiz olanlar arasında favori VPN’imdir. Sınırsız veri ile gelen tek VPN’dir. Yani günlük veya aylık kullanımınıza herhangi bir sınır uygulamaz. Diğer birçok ücretsiz VPN, veri kullanımına günlük veya aylık bir limit koyar ve bu sınıra ulaştıktan sonra, veri limiti sonraki gün veya sonraki ay sıfırlanana kadar VPN’i kullanamazsınız.


Proton VPN Free ayrıca Hollanda, Japonya ve ABD’den sunuculara erişim sağlıyor ve tek cihazla bağlanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kullanımı kolay Türkçe bir arayüze de sahip.


Şuan için Türkiye de sınırsız hale getirildi.

Windscribe


iyi güvenlik özellikleri, aynı anda sınırsız bağlantı sunmaya ek olarak Netflix ve diğer birçok yayın platformu ile çalışıyor. Testlerim sırasında, Windscribe Netflix’in yanı sıra Hulu, Disney+ ve Amazon Prime’a da erişebildi.


Windscribe oldukça yüksek hızlara sahiptir. Testlerimde, web siteleri yerel sunucularda hızlı yüklenirken, uzak sunuculara yüklenmesi 3-4 saniye sürdü. Tüm diziler ve filmler hemen yüklenir, HD kalitede oynatıldı ve herhangi bir ara belleğe alma olmadı. Ancak ExpressVPN veya Proton VPN kadar hızlı değildi.

hide.me


Dosya indirmelerinde kullanılabilecek sağlam ve ücretsiz bir VPN’dir — kullanıcılarına yüksek hızlar sunar. Tüm popüler torrent hizmetleri ile çalışır ve ayda 10 GB veri kullanımına izin verir. Bu veri izniyle de aylık oldukça fazla dosya indirebilirsiniz. Bu VPN’in artı taraflarından birisi de, kullanıcı arayüzünün Türkçe de dahil olmak üzere birçok farklı dilde mevcut olmasıdır.

ExpressVPN


*%100 ücretsiz değildir, ancak piyasadaki en iyi VPN’dir ve her satın alma işlemini 30 günlük para iade garantisiyle destekler. Böylece memnun kalmazsanız iptal edebilir ve tam para iadesi alabilirsiniz.

Ancak, ExpressVPN’in neden sektörün en tepesinde olduğunu fark etmek pek uzun sürmez. En iy, güvenlik özellikleri ile gelir, yayın izleme, torrent ve oyun için en yüksek hızları sunar, ayrıca her cihaz için kolay kullanımlı uygulamalar (Türkçe desteği ile) sunar.

Cyberghost


CyberGhost bir VPN programıdır.Bilgisayarınız üzerinde sanal ağ oluşturarak, internete dış ülkeler üzerinden girmenizi sağlar.Bu sayede yasaklı olan ve Türkiye'de yavaşlık sorunu olan sitelere daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

VPN Faydaları

 1. Güvenlik: VPN, internet üzerinde gönderilen verileri şifreler ve bu sayede gizlilik sağlar.

 2. Anonymitet: VPN kullanıcıları, internet tarafından takip edilmemeleri ve gizliliklerinin korunmasını sağlar.

 3. Erişim Engelleme: VPN kullanıcıları, internet servis sağlayıcılarının yasakladığı web sitelerine güvenli ve gizli bir şekilde erişebilir.

 4. Coğrafi Kısıtlamalar: VPN kullanıcıları, dünya çapında farklı ülkelerde bulunan sunucular aracılığıyla internette gezinebilir ve coğrafi kısıtlamaları atlatabilir.

 5. Veri Koruma: VPN, internet tarafından gönderilen verilerin şifrelenmesi sayesinde verilerin daha güvenli hale gelmesini sağlar ve korsan saldırılarından korur.

Sonuç Olarak VPN;


VPN, internet kullanıcılarının gizliliklerini ve güvenliklerini korumak için kullanabilecekleri etkili bir teknolojidir. Ancak, VPN kullanımının yavaşlama ve maliyet gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Kullanıcılar, kendilerinin ihtiyaçlarına göre VPN'i seçmeli ve kullanmalıdırlar.

Comments


bottom of page