top of page

Dijital Ajans Ücreti Nedir?

Güncelleme tarihi: 28 Oca 2023

Dijital pazarlama, çok çeşitli hizmetleri kapsar ve bu nedenle, bir dijital pazarlama kampanyasının maliyeti, kullanılan belirli taktik ve stratejilere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bazı yaygın dijital pazarlama hizmetleri, arama motoru optimizasyonu (SEO), tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığı, sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlaması, e-posta pazarlaması ve etkileyici pazarlamayı içerir.


1N Digital Media
1N Reklam


SEO, bir web sitesini arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etme sürecidir ve SEO hizmetlerinin maliyeti, sektörün rekabet gücüne ve web sitesinin boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir. Google AdWords gibi PPC reklamcılığının maliyeti, hedeflenen anahtar kelimelere ve sektörlere bağlı olarak da değişebilir. Sosyal medya pazarlama maliyetleri, kullanılan platformlara ve istenen katılım ve hedefleme düzeyine bağlı olarak değişebilir.Belirli bir hedef kitleyi çekmek ve ilgisini çekmek için değerli ve alakalı içerik oluşturmayı ve dağıtmayı içeren içerik pazarlamasının maliyeti de üretilen içeriğin türüne ve hacmine bağlı olarak değişebilir. E-posta pazarlama maliyetleri, e-posta listesinin boyutuna ve gönderilen e-postaların sıklığına bağlı olarak değişebilir. Influencer pazarlaması, influencer'ın boyutuna, erişimine ve kullanılan belirli taktiklere bağlı olarak değişebilir.1N Digital Media
1N Reklam

Genel olarak, bir dijital pazarlama kampanyasının maliyeti, dahil edilen hizmetlere ve gereken özelleştirme ve hedefleme düzeyine bağlı olarak ayda birkaç yüz dolardan on binlerce dolara kadar değişebilir. Farklı taktik ve stratejilerle ilişkili maliyetleri anlamanıza ve bütçenize uygun bir kampanya oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir dijital pazarlama ajansı veya profesyoneliyle çalışmak önemlidir.


Comentarios


bottom of page