top of page

Digital Agency

Siteniz Daha iyi Olabilir

Bu makale, herhangi bir web sayfasının iyileştirilebilecek yönlerinin belirtmesinde yardımcı olacaktır.

Unutmamanız gereken en önemli nokta: kullanıcılarınız sitenizi yararlı, eşsiz, değerli veya çekici bulmuyorsa, Google da bulmaz.

Web siteniz, kullanıcıların etkileşimde bulunduğu şeydir. Yapabileceğiniz en iyi şey web sitenizi  rakip web sitelerinden daha iyi hale getirmektir.

Başarılı Web Yöneticileri Şöyle Düşünmektedir... Kullanıcılarım neye ihtiyaç duyuyor / istiyor? Kullanıcılarım için daha iyi bir şeyler nasıl yapabilirim? Web sitemin, alanımdaki diğer sitelerden daha iyi olduğunu bilene kadar web sitem üzerinde çalışacağım. Bugün web sayfalarımıza bakacağım ve geliştirilebilecek yönlerin bir listesini yapacağım. Başarısız Web Yöneticileri Böyle Şeyleri Düşünürler... Bir sayfada kaç kelime olmalı? En son SEO taktiği nedir? Bir sayfada kaç anahtar kelime kullanmalıyım? Siteme kaç bağlantım var?

Web Sitesini Harika Kılan Şeyleri Düşünün Bir başlığa ya da doğru yüzdeye sahip anahtar kelimelere göre doğru miktarda karakter bulundurarak harika bir web sitesi olmadı ve asla olamaz. SEO alanında zaman ve para harcamadan önce, web sayfalarınızı kullanmasını istediğiniz kişileri ve aradıklarını sağlayarak hayatlarını nasıl kolaylaştırabileceğinizi düşünün. Mükemmel web siteleri kullanıcılarına zevk verir. Bunu, daha iyi, daha kullanışlı ve daha ilgi çekici içerik sağlayarak gerçekleştirirler. Amaç yalnızca bilgi sağlamak değil, kendi yolunda benzersiz ve belirgin bir şekilde bilgi sağlamaktır. Her web sitesi iyileştirilebilir. Sayfalarınızın her biri için, kullanıcılarınıza yönelik daha iyi bir kaynak haline getirecek bir güncelleme kullanabilirsiniz. Web sitenizin Google arama sonuçlarında daha üst sıraya gelmesini istiyorsanız, insanların web sitenizden daha fazla keyif almalarını sağlamanın bir yolunu bulmanız gerekir. Bu, çeşitli şekillerde başarılabilir. Web Sitenizi Kullanıcılar İçin İyileştirin Web sitenizin sıralamasını yükseltmenin en iyi yolu kullanıcılarınız için daha iyi hale getirmektir. Web sitenizin rakip sitelere kıyasla daha iyi olmasını sağlamak aşağıda belirtilen noktaların bir veya birkaçının bir arada yapılması ile mümkündür.

  • Daha kullanışlı

  • Daha basit

  • Daha kapsamlı

  • Daha eğlenceli

  • Sorunları daha hızlı veya daha etkili bir şekilde çözmek

  • Görsel olarak daha çarpıcı

  • Daha güncel

  • Mobil cihazlar için daha işlevsel

  • Daha erişilebilir

  • Hızlı yüklenen

İnsanlar Sitenizden Hoşlanmıyorsa Google Aramalarında Yukarılarda Yer Alamazsınız İnsanların web sitenizi neden kullanmak istediklerini düşünün ve daha sonra sitenizi onlar için daha iyi hale getirin. SEO alanında en sık görülen hata, web sitelerinin "bitmiş" olduğunun düşünülmesidir. İş verenler tamamlandığını düşündükleri için web sitelerini geliştirmek yerine kaynaklarını SEO alanında harcıyorlar. Web siteniz, istediğiniz yerde sıralama alana kadar ve kullanıcılarınıza rakiplerinizden daha iyi hizmet verene kadar "bitmemiştir". İstediğiniz kadar yüksek derecelendirmiyorsanız, web siteniz tamamlanmamış demektir. Google web yöneticisi yönergelerini takip edin Sitenizin tasarımını yeni bir tema alarak güncelleyin. Günde bir saatinizi #SEO blogları okuyarak harcamak yerine, konunuzu kapsayan blogları okuyun. Bu bloglar ve kaynaklarla etkileşimde bulunun ve bunlara dikkat edin. İnsanların neden onlardan hoşlandığını anlamaya çalışın. Web sitenizin daha iyi olabileceğini kabul edin. Web sitenizin istatistiklerini kontrol etmek yerine, kendi web sayfalarınızı kontrol edin ve kullanıcılarınız için mümkün olan en iyi bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun. Web sitenizdeki tek bir web sayfasına bakın ve kullanıcılarınız için nasıl daha iyi olabileceğini öğrenin. Benzersiz veya daha spesifik resim ve grafikler eklemeyi düşünün. Hemen gidin. Bu sayfadan ayrılın ve kendi sayfalarınıza bakın. Geri döndüğünüzde hala burada olacağız. İşlemin tadını çıkarın. Gurur duyduğunuz web sayfalarını yapmak eğlenceli ve heyecan vericidir. Kullanıcılarınıza yardım etmek çok güzel. Web sitenizi harika yapmak için optimize edin ve kullanmak istediğiniz gerçek kişiye dikkat çekin.


Kaynak: varvy.com

Comments


bottom of page