top of page

Digital Agency

Hedef Kitleleri ByPass eden adam CHIP CONLEY

Chip Conley'nin San Francisco şehrinde bir düzineden fazla oteli var. İlk oteli olan Phoenix, şehir merkezinin en kötü semtlerinden birinde bulunuyor. Chip, bu oteli (aslında bir moteldi burası) neredeyse üç kurusa satın aldı.

Buranın herkese uygun bir otel olmadığını biliyordu. Aslında Phoenix'e ne yaparsa yapsın bu oteli pek kimsenin tercih etmeyeceği belliydi. Bu da iyi bir şeydi. Çünkü sadece birkaç düzine odası olan bir oteli fazla insanın tercih etmesine gerek yoktu. Chip, mekânı baştan tasarladı. Canlı renklerle boyattı. Odalara moda ve stil dergileri koydu. Çizgi üstü bir sanatçıya havuzun içini boyattı ve geleceğin Rock'n Roll starlarını otele davet etti.

Plan birkaç ay içinde tıkır tıkır işlemeye başladı. Kitle iletişim araçlarını bilinçli olarak bypass eden Chip, çok çarpıcı bir şey yarattı: San Francisco'nun kalbinde bir Rock'n Roll moteli.

O Herkesin her şeyi olmaya çalışmayan rakiplerinizin listesini çıkarın. Performansları sizden yüksek mi? Kenarda köşede kalmış bir niş bulmak ve onun hâkimi olmak isteseydiniz bu, hangi niş olurdu? Kendi ürünlerinizle rekabet edecek ve pazara hoş görünmek dışında bir şey yapmayacak bir ürün çıkarmaya ne dersiniz?

Comments


bottom of page