top of page

Google Analytics Nedir?

#GoogleAnalytics, Google tarafından sunulan ücretsiz şekilde sunulan web sitesi performans analiz programıdır. WordPress ile kolayca entegre edilebilir, bu sayede pek çok farklı izleme analizlerine ulaşılabilir. Web siteniz için aynı zamanda mobil uygulamalar üzerinden de gelen tüm temel verileri toplama işlemini gerçekleştirebilsiniz. Temelde; web sitenizi ziyaret eden etkin kullanıcıları anlık olarak takip edebilir, kullanıcılara ait demografik verileri, coğrafi ve davranış verilerini detaylı biçimde inceleyebilirsiniz.

Google Analytics İle Hangi Verilere Ulaşabilirsiniz? Google Analytics oldukça gelişmiş bir performans analiz aracıdır. Temel özellikleri dışında onunla yapabileceklerinizin sınırı oldukça geniştir.

Etkin Kullanıcılar Web sitenizde dolaşım halinde olan etkin kullanıcıların tamamını gözlemleyebilir, davranışlarını analiz edebilirsiniz.

Teknoloji Web sitenizi ziyaret eden kitlenin kullandığı tarayıcı, işletim sistemi, ağ, cihaz gibi pek çok ayrıntıyı raporlar halinde gözlemleyebilirsiniz.

Karşılaştırma

Web sitesi ziyaretçi sayılarını geçmiş tarihli olarak günümüzle karşılaştırabilir, ziyaretçi sayılarındaki artış ve azalışları, rakamlarla ve grafik halinde inceleyebilirsiniz.

Kullanıcı Akışı

Web sitenizi ziyaret edenlerin; hangi kaynaktan sitenize yönlendiğini, siteniz üzerinde gezindikleri sayfaları ve en son hangi sayfadan sitenizi terk ettiklerinizi ayrıntılı şekilde izleyebilirsiniz.

Davranışlar

Sitenizi ilk kez ziyaret edenler ya da tekrar tekrar gelenler gibi pek çok farklı kullanıcının davranışını takip edebilirsiniz. Öte yandan tüm bu davranışlar üzerinden sitenizin ekonomik etkisini de görebilir ve değerlendirebilirsiniz.

Coğrafi Bölgeler (Dil ve Konumlar)

Site ziyaretlerinin hangi konumlardan geldiğini, hem coğrafik hem de dil açısından takip etme imkanı bulabilirsiniz. Söz konusu veriler ışığında oluşturacağınız içeriklerde hedef kitlenize daha fazla odaklanabilirsiniz.

留言


bottom of page