Facebook İşletme Hesabı Açma

Facebook işletme hesabı açma ve verimli kullanma #Facebook, işletmelerin ürün ve hizmetleri hakkında bilgi, canlı videolar, özel teklifler ve indirimler ile mesajlarını duyurabilmeleri için canlı bir platform sunuyor. Facebook işletme hesabı açma için hazır mısınız? İşletmeniz için Facebook’u kullanırken ihtiyacınız olacak adımları aşağıdaki şekilde derledik:

  • Bir Facebook hesabı oluşturun

  • İşletmeniz için Facebook Sayfası oluşturun

  • İçerik üretin

  • Sayfanızı paylaşın

  • Ücretli reklamları göz önünde bulundurun

Şimdi her adıma ayrıntılı bir şekilde göz atalım.


1. Bir Facebook hesabı oluşturun


Facebook işletme hesabı açma işlemi için önce kendinize bir Facebook hesabı oluşturmalısınız.


2. İşletmeniz için Facebook Sayfası oluşturun


İkinci adım, işletmeniz için bir Facebook sayfası oluşturmak. Bir sayfa türü seçin. Ücretsiz başlamak için işletmenizin türüne uygun olan bir sayfa türü seçin.

İşletmenizin bilgilerini girin. Seçtiğiniz sayfa türüne göre Başla tuşuna basmadan önce işletmenizle ilgili belli ayrıntıları girmeniz istenecektir. Örneğin, ‘Yerel İşletme veya Yer’ seçeneğinde aşağıdaki bilgileri girin: Sayfa İsmi: büyük ihtimalle işletmenizin adıyla aynı olacaktır Sayfa Kategorisi: işletmenizin türü olabilir (örneğin, emlakçı) Açık Adres ve Telefon Numarası

’Hakkında’ kısmını tamamlayın. İnsanlara sayfanızın neyle ilgili olduğunu göstermek için sayfanıza tanıtıcı bir metin ekleyin. Bu bölüme web sitenizin adresini de eklemeyi unutmayın ki ziyaretçiler sitenizi de ziyaret ederek, ürün ve hizmetlerinizi inceleyebilsin. ‘Hakkında’ kısmını tamamlamak için işletmenizin gerçek bir oluşum olduğunu ve sizin resmi temsilcisi olduğunuzu onaylayın.

Profil fotoğrafı yükleyin. Görenlerin ilgisini çekecek, işletmenizi temsil eden bir profil fotoğrafı seçin.

Sayfanızı, yer işaretlerine ekleyin. Sayfanızı, tarayıcınızın yer işaretlerine ekleyin. Böylece daha sonra ulaşmanız daha kolay olacaktır. Kapak fotoğrafı ekleyip, son düzenlemeleri yapın. Sayfanızı tamamlamak için aşağıdaki bilgileri ekleyin Kapak fotoğrafı: Sayfanızı ziyaret edenlerin göreceği ilk unsurlardan biri olduğu için seçeceğiniz kapak fotoğrafının işletmenizi temsil ettiğinden ve ilgi çekici olduğundan emin olun.

Çalışma saatleri Hizmetler Eylem çağrısı Son kontrolleri yapıp yayınlayın. Sayfanızı tamamladıysanız ve içerikten memnunsanız, yayınlama zamanı gelmiş demektir. İşte, Facebook işletme hesabı açma bu kadar kolay!

55 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör