top of page

Digital Agency

Tıklama başına maliyet (TBM) Nedir?

Tıklama başına maliyet (#TBM) teklifi verdiğinizde, reklamlarınıza yapılan her tıklama için ödeme yaparsınız. TBM teklifi verme yönteminin kullanıldığı kampanyalarda, bir maksimum tıklama başına maliyet teklifi veya kısaca "maks. TBM" belirlersiniz. Maks. TBM, reklamınıza yapılan bir tıklama için ödemek istediğiniz en yüksek tutardır (teklif ayarlamaları belirlemediğiniz veya Geliştirilmiş TBM kullanmadığınız sürece).

  • Maks. TBM teklifi, bir tıklama için ödeyeceğiniz en yüksek tutardır, ancak genellikle daha düşük (bazen çok daha düşük) bir tutarda ücretlendirilirsiniz. Bir tıklama için ücretlendirildiğiniz bu nihai tutara gerçek TBM denir.

  • Bir maks. TBM teklifi girdiğinizde bir kullanıcı reklamınızı tıklarsa, o tıklamanın maliyeti, belirlediğiniz maksimum TBM teklifi tutarından daha fazla olmaz.

  • Manuel teklif verme (teklif tutarlarınızı siz seçersiniz) ve otomatik teklif verme (teklifleri, bütçeniz dahilinde en fazla tıklamayı almanızı sağlayacak şekilde Google belirler) arasından bir seçim yaparsınız.

  • TBM fiyatlandırması bazen tıklama başına ödeme (TBÖ) olarak da bilinir.


kaynak: Google Ads

Comments


bottom of page