top of page

Digital Agency

Facebook İşletme Sayfası Avantajları

Facebook işletme Sayfanız, hedef kitlenize bilgisayarları ve mobil cihazları üzerinden erişmenin ücretsiz bir yoludur. İşletmeler, markalar, ünlüler, ortak hedefler ve kuruluşlar için tasarlanmıştır. Facebook profilleri gizli olabilirken, Sayfalar herkese açıktır. Google, Sayfanızı arama sonuçlarına dahil ederek insanların sizi bulmasını kolaylaştırabilir. Sayfanızı bilgisayarınızdan, mobil cihazlarınızdan ve Sayfa Yöneticisi Uygulaması'ndan yönetebilirsiniz.

İşletme Sayfasının Avantajları

Ücretsiz ve basit: Sayfalar ücretsizdir. Sayfa oluşturmak yalnızca birkaç dakika sürer ve Sayfanın yönetilmesi için çeşitli özellikler sunarız.

Çok yönlü: Sayfanızda, işletme modelinize bağlı olarak belirli hedeflere ulaşmanıza yardımcı olabilecek pek çok ücretsiz araç bulunur.

Müşterilerle bağlantı kurabilirsiniz: Milyarlarca insan, işletmelerle iletişim kurmak için Facebook'u kullanıyor. Mevcut ve yeni müşterilerinizde sadakat oluşturmak için Sayfanızı kullanın.

Sayfanızla reklam yayınlayabilirsiniz: Reklamlar markanızı ve hedef kitlenizi büyütmenize yardımcı olabilir. Facebook'ta reklam vermek istiyorsanız bir Sayfaya ihtiyacınız vardır. Reklamlar oluşturmak, bütçenizi ayarlamak ve stratejinizi planlamak için Facebook'un reklam verme araçlarını kullanabilirsiniz.

Sayfaların başlıca özellikleri

İşletme Bilgileri: Sayfalar adresiniz, telefon numaranız, çalışma saatleriniz, kategorileriniz ve benzersiz kullanıcı adınız gibi işletmenizle ilgili bilgileri gösterir.

Paylaşımda Bulunma: Sayfanızda bilgi paylaşmanın en hızlı yolu bir gönderi oluşturmaktır. İnsanları belirli eylemlerde bulunmaya teşvik etmek için bir eylem çağrısı düğmesi ekleyebilirsiniz. Yayın planınızı yönetmek için yayınlama araçlarımızı kullanın.

Mesajlaşma: Sayfanızda; Facebook, Instagram ve Messenger'daki insanlarla iletişim kurmanıza olanak tanıyan bir Gelen Kutusu yer alır. Mesajlarınızı organize etmeye ve yanıtları otomatik hale getirmeye yönelik araçları da kullanabilirsiniz.

Araçlar: Müşterilerle bağlantı kurmak ve işletmenizi büyütmek için ücretsiz Sayfa araçlarımızı kullanabilirsiniz. Etkinlikler ve Randevular gibi araçlar müşteri kitlenizi büyütmenize, İş İlanları ise nitelikli adaylar bulmanıza yardımcı olabilir.

İstatistikler: İstatistikler teklif ettiğiniz şeyleri önemseyen müşteriler bulmanıza yardımcı olabilir. İnsanların Sayfanızda gerçekleştirdiği (gönderileri beğenme, yorum yapma veya paylaşma gibi) eylemleri anlayabilirsiniz. Sektörünüz ve hedef kitleniz hakkında bilgi almak için rakiplerinizin Sayfalarına ilişkin istatistikleri de görebilirsiniz.


kaynak; https://tr-tr.facebook.com/business/help/461775097570076?id=939256796236247


Comments


bottom of page